آموزش وردپرس
خانه / مطالب آموزشی / نسخه kn و n ویندوز چیست

نسخه kn و n ویندوز چیست

توزیع KN ویندوز مخصوص کشور کره و توزیع N ویندوز مخصوص اتحادیه اروپا می باشد.
این دو توزیع همان توزیع های معمول ویندوز می باشند با این تفاوت که برنامه های ویندوز مدیاپلیر و دیگر خصوصیات و کدکهای پخش مولتی مدیا را دارا نمی باشند.

windows-n-kn

نسخه kn و n ویندوز

حذفیات

در توزیع ویندوز N

در ویندوز ۷ شامل این برنامه ها نمی باشد :

Windows Media Player and Windows Media Center

و در ویندوز ۱۰ نیز برنامه های زیر موجود نیستند:

Windows Media Player, Groove Music, Movies & TV, Voice Recorder, or Skype

در توزیع ویندوز KN

همانند توزیع N نیز همان برنامه ها حذف شده اند به علاوه برنامه Windows Messenger

 

اگر در این کشورها زندگی می کنید مجبور به خرید این نوع توزیع ها نیستید و اختیار دارید تا از توزیع های مرسوم خریداری کنید.
این توزیع ها نیز همانند توزیع های مرسوم دارای نسخه هایی می باشند من جمله Home N و Professional N و …

 

دلایل تولید ؟

این توزیع های ویندوز بخاطر دلایل قانونی می باشد.
در سال ۲۰۰۴ کمیسیون اروپا فهمید که مایکروسافت بخاطر برنامه های انحصاری خود دارد به برنامه های صوتی و تصویری صدمه می زند ، به همین دلیل مایکروسافت را ۵۰۰ میلیون یورو جریمه کرد و از آن به بعد مایکروسافت ویندوزی بدون ویندوز مدیا پلیر عرضه کرد.مصرف کنندگان و تولید کنندگان کامپیوتر می توانند این نسخه از ویندوز را نصب و بجای برنامه پیش فرض ویندوز مدیا پلیر از هر برنامه دیگری استفاده کنند.البته این نسخه تنها نسخه در اتحادیه اروپا نیستش ولیکن یک نسخه ای است که حق انتخاب می باشد.

در کره نیز اتفاقی همانند اتحادیه اروپا برای مایکروسافت افتاد و کره نیز بخاطر نقض قوانین انحصاری مایکروسافت را به ۳۲ میلیون دلار جریمه کرد و مایکروسافت نیز مجبور شد که برنامه های ویندوز مدیاپلیر و مسنجر MSN را حذف و نسخه ای با نام KN برای کره عرضه کند.

اشکالات این دو توزیع

متاسفانه موضوع فقط به اینجا ختم نمی شود ، زیرا که با حذف مولتی مدیا و کدک های آن از ویندوز باعث به وجود آمدن اختلال هایی در دیگر برنامه ها خواهد شد بطور مثال در ویندوز ده باعث میشود تا Cortanaو Windows Hello, و PDF viewing in Edge کار نکنند.

رفع مشکلات

درسته که در این دو نسخه از ویندوز برنامه ویندوز مدیا پلیر وجود ندارد ولیکن باز هم اگر علاقه به نصب آن ها داشتید می توانید برنامه Media Feature Pack را برای ویندوز ۷ یا ویندوز ۸ یا ویندوز ۱۰ دانلود و استفاده کنید تا دوباره بتوانید کدک های مدیاپلیر ویندوز را نصب و استفاده کنید.

نسخه kn و n ویندوز

 

حرف آخر اینکه میشه گفت که این دو نسخه از ویندوز شکست خورده هستند و اصلا محبوبیت چندانی ندارند خصوصا که ویندوز ده بدون استفاده از مدیاپلیر و کدک های پیش فرض خودش با مشکل مواجه می شود.

 

ویندوز آنلاین کار کنید

شاد باشید

نسخه kn و n ویندوز نسخه kn و n ویندوز نسخه kn و n ویندوز نسخه kn و n ویندوز ساوه کامپیوتر لپ تاپ موبایل نسخه kn و n ویندوز نسخه kn و n ویندوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دوازده =