آموزش وردپرس
خانه / اینترنت / مشکل یک دانشجوی محجبه در آلمان برای اجاره خانه

مشکل یک دانشجوی محجبه در آلمان برای اجاره خانه

به گزارش گروه انفورماتیک ایرانیان به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، «نورجهان سالک» دانشجوی انگلیسی است که به دلیل محجبه بودن در محلی که قصد داشت برای اقامت خانه اجاره کند پذیرفته نشد.

شبکه خبری راشاتودی نوشت که این دانشجوی ۲۵ ساله که برای گذراندن دوره دکترای خود در شهر «هامبورگ» واقع در آلمان به سر می‌برد، تلاش کرد که خانه‌ای را از شرکت اینترنتی Airbnb -محلی که افراد خانه‌های خود را در آن اجاره می‌دهند- پیدا کند. اما درخواست وی برای خانه‌ای که انتخاب کرده بود، رد شد. مالک به وی این پیام را داد: «نورجهان من متاسفم، اما من دیدم که شما حجاب دارید و فکر نمی‌کنم که (پوشش شما) با محله ما سازگار باشد.»

نورجهان در پاسخ نوشت: «این واکنش از جانب شما شوکه‌کننده است. اینکه من را بر مبنای یک لباس که نشانی از احترام است، ارزیابی کنید. من ناراحتم که شما در چنان خانه و محله‌ای زندگی می‌کنید که فکر می‌کنید من را نمی‌توان آنجا پذیرفت.»

یکی از سخنگویان این پایگاه اینترنتی اعلام کرد: «به محض اینکه از وقوع چنین واقعه وحشتناک مطلع شدیم، آن محل را از فهرست اماکن خود حذف کردیم و به مهمان پیشنهاد حمایت کامل دادیم.»

سالک همچنین به پایگاه اینترنتی «بازفید» گفته است که از شرکت Airbnb عذرخواهی دریافت کرده است و آن‌ها به او مبلغی داده‌اند تا محل دیگری برای خود پیدا کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 11 =