آموزش وردپرس
خانه / اخبار / راه‌اندازی پویش «نه به FATF» در دانشگاه‌های کشور/ دانشجویان مخالفت خود را با تصویب این لایحه اعلام کردند

راه‌اندازی پویش «نه به FATF» در دانشگاه‌های کشور/ دانشجویان مخالفت خود را با تصویب این لایحه اعلام کردند

به گزارش گروه انفورماتیک ایرانیان به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در راستای روشنگری دانشجویان پویش «نه به FATF» در بیشتر دانشگاه‌های کشور راه‌اندازی شد.

 

بسیج دانشجویی با همکاری جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک با جمع آوری امضای دانشجویان و روشنگری در خصوص خطراتی که لوایح استعماری این طرح برای کشور رقم خواهد زد، پویش «نه به FATF» را راه اندازی کردند.

  !در مجلس اقدامی نمی کنند  fatf چرا نمایندگان استان لرستان برای عدم تصویب طرح   همچنین دانشجویان جنبش استان لرستان خطاب به مجمع نمایندگان استان برای عدم تصویب طرح fatf نامه نوشتند.   متن نامه دانشجویی جنبش استان لرستان خطاب به مجمع نمایندگان برای عدم تصویب طرح fatf بدین شرح است:

بسم اله الرحمن الرحیم

مجمع نمایندگان استان لرستان
سلام علیکم

سخن پیرِ بت شکن خمین که نمایندگان را عصاره ملت نامید، و مجلس را در رأس امور دانست، خود به تنها گواه اهمیت نقش و جایگاه مجلس و نمایندگان آن در نظام جمهوری اسلامی می‌باشد.

دو موضوع ما دانشجویان را بر آن داشت تا به عنوان جنبش دانشجویی نکاتی را با شما در میان بگذاریم.

در این روز‌ها که ملت با گوشت و پوست خود نتیجه اقتصاد برجامی را تا حد حتی دلار بیست هزار تومانی تجربه کرد؛ و فشار سنگین معیشتی بر ملت وارد آمد، بوی برجامی دیگر از ناحیه عناصر ضربه زننده به منافع ملی به مشام می‌رسد.

سخن اینست، عده‌ای در پی آنند با همان توجیهاتی که پروژه تحمیل گری را در برجام به پیش بردند، و به دروغ تنها راه حل نجات اقتصاد کشور را در بستن قرارداد با دشمنان کینه توز ملت ایران دانستند؛ و با جوسازی‌های روانی گسترده ریشه حل مشکلات را در غرب دانستند، و نه تکیه بر توان داخلی، امروز که به وضوح مشخص میباشد برجام چه بلایی براقتصاد کشور وارد ساخته است، وقیحانه در پی آنند قرارداد استعماری fatf را دامان کشور و ملت بیندازند، درحالی ننگ تاریخی تصویب بیست دقیقه‌ای برجام توسط مجلس هنوز از ذهن ملت پاک نشده است.

همانطور که ترکمانچای هسته‌ای را بر کشور تحمیل کردند، درصددند بار دیگر استقلال کشور را به مسلخ ذبح برند، با تصویب fatf جزئی‌ترین مسائل اقتصاد کشور را برای تحریم کنندگان همیشگی ملت ایران کاملا شفاف کنند. با پذیرش تعریف تروریسم توسط غرب نهاد‌های امنیتی داخلی، وزارتخانه‌های داخلی، سربازان جبهه مقاومت مورد تحریم قرار دهند. کدام عقل سلیمی این را می‌پذیرد که نمایندگان ملت، سربازان و قهرمانان ملی را به عنوان حافظان امنیت و آرامش کشور را به جای آنکه مدال افتخار بر گردنشان بیاویزند، مورد تحریم قرار می‌دهد؟ سوال جدی اینست مواجه نمایندگان استان با این طرح استعماری چیست؟ چرا هیچ جوش وخروشی از نمایندگان استان برای عدم تصویب این طرح در مجلس دیده نمیشود؟ چرا مخالفت علنی و تلاش گستره برای جلوگیری از تصویب آن ازسوی نمایندگان استان نمایان نیست؟

از سوی دیگر با نهایت تاسف شاهد آن بوده ایم در بحث طرح شفافیت آرای نمایندگان، طرحی که به طور مشخص سبب مسئولیت پذیری نمایندگان و پاسخگویی آنان درقبال عملکردشان میشود و حق طبیعی مردم لرستان است بدانند تصمیم گیری نمایندگانشان درمورد مسائل مختلف چگونه است، حرکت موثری را از سوی شما شاهد نبوده ایم. چگونه است که ملت نباید بداند نماینده منتخبش در مجلس چه میکند؟
سوال جدی جنبش دانشجویی استان از مجمع نمایندگان لرستان اینست چرا و با کدام منطق از نه نماینده استان لرستان فقط و فقط دو نماینده با این طرح موافقت کرده اند؟ به نظر هیچ توجیهی برای این رفتار متصور نمیتوان شد. برای جنبش دانشجویی استان مورد قبول نمی‌باشد نمایندگان به راحتی هرچه تمام‌تر شانه از بار مسئولیت خالی کنند و به هیچ کس نیز خود را پاسخگو ندانند. در پایان ضمن دعوت از نمایندگان برای حضور در دانشگاه‌ها و پاسخگویی در قبال عملکردشان تاکید میشود، تا زمانی که نمایندگان استان به پرسش‌ها پاسخ منطقی ندهند جنبش دانشجویی استان ساکت نخواهد نشست، و اجازه نخواهد داد عدم پاسخگویی نمایندگان در قبال عملکردشان برایشان بی هزینه بماند؛ و السلام علی من تبع الهدی   امضا کنندگان نامه:

بسیج دانشجویی دانشگاه لرستان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان
بسیج دانشجویی دانشگاه آیت الله بروجردی بروجرد 
پیام نور
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان
جامعه اسلامی دانشگاه لرستان
جامعه اسلامی دانشگاه آزاد
تشکل پیروان ولایت آزاد
انجمن مستقل علوم پزشکی   میز‌ روشنگری در خصوص fatf در پیام نور کرج برپا شد

همچنین میلاد مفاخری، دبیر مجمع دبیران هیات‌های علمی پیام نور کرج در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو گفت: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در تاریخ ۳۰ خرداد ۹۷ خطاب به نمایندگان و سران مجلس در رابطه به معاهدات بین المللی متاسفانه مجلس عزم خود را برای تصویب آن‌ به کار گرفته است.

مفاخری ادامه داد: اهمیت لوایح و معاهدات مورد بررسی در مجلس شورای اسلامی و تاثیر مستقیم و یا غیر مستقیم (به طور خاص fatf) آن‌ها بر زندگی و کوچک شدن سفره مردم تاثر دارد.

دبیر مجمع دبیران هیات‌های علمی با بیان اینکه کانون فرهنگی سیاسی جهان آرا دانشگاه پیام نور مرکز کرج در اقدامی آتش به اختیار زوایای پیدا و پنهان این لوایح را به دور از جهت گیری‌های سیاسی مورد روشنگری قرار داد، افزود: میز‌های روشنگری و مباحثه پیرامون مسائل گوناگون و به طور خاص fatf برقرار شد و صد‌ها بروشور و تراکت در بین دانشجویان توزیع شد تا مطالبه گری صحیح را در بین دانشجویان اشاعه دهد و قدمی هر چند کوچک در جلوگیری از تصویب این معاهده بردارد.

 

دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای شهرستان سمنان طومار مخالفت با fatf تنظیم و امضا کردند

دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای شهرستان سمنان نیز به همت شورای تبیین مواضع این دانشگاه روز گذشته در اقدامی خودجوش با تنظیم طوماری مواضع خود را در حمایت از حقوق ملت و مخالفت با FATF اعلام کرده و نمازگزاران سمنانی نیز آن را امضا کردند.

نمازگزاران شهرستان سمنان با امضای طوماری در خصوص مخالفت با FATF و جلوگیری از تضییع حقوق ملت که توسط شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای سمنان تنظیم و در بیرون از مصلی بزرگ شهر نصب شده بود، مواضع خود را در قبال این قرارداد اعلام کردند.

در قسمتی از این طومار آمده بود:

  «با توجه به اینکه گروه ویژه اقدام مالی (fatf) نسخه ایست که در اتاق فکر استکبار جهانی و قدرت‌های بیگانه برای مصالح خود ایجاد شده که با پیوستن دولت‌های همسو، دنباله رو و مرعوب شکل به ظاهر بین المللی میگیرد چرا باید کشور مستقلی مانند جمهوری اسلامی ایران این کنوانسیون را قبول کند؟ چه نیازیست که تمام اقدامات مالی ریز و درشت را خودمان در این جنگ عظیم اقتصادی تحویل اتاق فکر دشمن بدهیم؟ تعریف ما از تروریست ظالمانی همچون شجره خبیثه آل سعود، رژیم اشغالگر قدس و استکبار جهانی آمریکاست؛ چه بسا که ما با این اقدام مالی باید خودمان گروه‌های مقاومت حزب الله و دیگر مراکز داخلی و خارجی را که در راستای پیشرفت و حفظ انقلاب اسلامی در تلاشند را تحریم کنیم. کدام دولت همچون کاری را انجام داده یعنی خود را تحریم کرده که انقلاب اسلامی ایران همچون کاری را انجام دهد؟   دانشجویان دانشگاه یاسوج با امضای طوماری مخالفت خود را با تصویب لایحه FATF اعلام کردند جمعی از دانشجویان دانشگاه یاسوج روز گذشته بعد از نماز عبادی، سیاسی با امضای طوماری مخالفت خود را با تصویب لایحه FATF اعلام کردند.

دانشجویان معترض با سردادن شعارهایی اعتراض خود را به نمایندگان حامی FATF نشان دادند.

گفتنی است، دانشجویان پلاکاردها و دست نوشته هایی با خود همراه داشتند که روی آنها شعارهایی در مخالفت با تصویب لوایح fatf نوشته شده بود.   دانشجویان ساوه پویش نه به «fatf» را انداختند دانشجویان ساوه در چند روز گذشته در اقدامی خودجوش در پویش مردمی نه به Fatf یکصدا فریاد زدند تا نمایندگان مجلس از خواب غفلت و بی توجهی بیرون آمده تا شاید نگاهی به درد‌های اصلی مردم داشته باشند.   راه‌اندازی پویش «نه به FATF» در دانشگاه‌های کشور/ دانشجویان مخالفت خود را با تصویب این لایحه اعلام کردند
این دانشجویان با چاپ بنر و جمع آوری امضا از منصوری نماینده ساوه در مجلس شورای اسلامی خواستند به لوایح بی افق و بی‌پشتوانه Fatf رای منفی دهد تا سفره مردم از این وضع تنگ‌تر و بدتر نشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =