آموزش وردپرس
خانه / اینترنت مخابرات / حذف آبونمان ۷۰۰ میلیارد تومان از درآمد‌های شرکت مخابرات را کاهش می‌دهد/با حکم جدید دیوان عدالت اداری نارضایتی مشترکان بیشتر می‌شود

حذف آبونمان ۷۰۰ میلیارد تومان از درآمد‌های شرکت مخابرات را کاهش می‌دهد/با حکم جدید دیوان عدالت اداری نارضایتی مشترکان بیشتر می‌شود

حسین فلاح جوشقانی درخصوص حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر حذف آبونمان از قبض‌های شرکت مخابرات توضیحاتی ارائه داد.

حذف بخشی از درآمد شرکت مخابرات با حکم دیوان عدالت اداریبه گزارش گروه انفورماتیک ایرانیان به نقل از خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صبح امروز در نشست خبری آخرین روز نمایشگاه تلکام، در خصوص حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر حذف آبونمان از قبض‌های شرکت مخابرات و پیشنهاد این شرکت برای جبران ضرر و زیان ناشی از این حکم، اظهار داشت: دریافت آبونمان بهترین روش برای نگهداری خطوط تلفن ثابت است و در همه جای دنیا این هزینه از مشترکان دریافت می‌شود.

مبلغ آبونمان در کشور ما بسیار پایین است. حدودا ۱۰۰۰ تومان از هر مشترک و در استان‌ها ۱۰۰ ریال دریافت می‌شود که این مبلغ کم بخشی از هزینه‌های شرکت مخابرات را تأمین می‌کرد.

وی ادامه داد: حکم دیوان عدالت اداری این درآمد شرکت مخابرات و همچنین چند مورد دیگر از درآمدهای این شرکت را حذف کرده که در نتیجه آن ۶۰۰ الی ۷۰۰ میلیارد تومان از درآمدهای شرکت مخابرات کاهش یافته و همچنین آبونمان‌های ماه‌های گذشته باید به مشترکان بازگردد که این خود رقمی حدود ۱۸۰۰ میلیارد تومان هزینه روی دست شرکت مخابرات می‌گذارد. من این حکم را بیشتر در جهت عدم توسعه خدمات این شرکت می‌دانم.

فلاح‌جوشقانی در همین رابطه افزود: در همه جای دنیا اینطور است که اگر خط تلفن ثابت فعال است اما مشترک از آن استفاده نمی‌کند، از آن آبونمان دریافت می‌شود. با حکم جدید دیوان عدالت اداری از افرادی که خط دارند اما از آن استفاده نمی‌کنند، هزینه‌ای دریافت نمی‌شود که در نتیجه، هزینه نگهداری از آن خطوط از سایر مشترکان دریافت می‌شود که این خود نارضایتی مشترکان را به همراه دارد. از طرف دیگر چون مخابرات نمی‌تواند هزینه‌های خود را تأمین کند، پس از مدتی این خطوط را مسدود می‌کند و این خود یک نارضایتی جدید از سوی مشترکان را به وجود می‌آورد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات ادامه داد: در حقیقت دریافت مقدار اندکی هزینه برای نگهداری خطوط یک امر طبیعی است که در همه جای دنیا صورت می‌گیرد و مطمئن باشید هزینه نگهداری از خطوط مخابرات خیلی بیشتر از مقداری است که تا الان از مشترکان دریافت می‌شد.

وی ادامه داد: هنوز پیشنهاد شرکت مخابرات برای جبران ضرر و زیان ناشی از حذف آبونمان را ندیده‌ام، اما بطور طبیعی اولین بحثی که مطرح می‌شود، افزایش تعرفه‌ها است. اما لزوما با افزایش تعرفه درآمد شرکت مخابرات افزایش نمی‌یابد. زیرا با توجه به جذابیتی که ارتباطات سیار برای مردم دارد، قطعا با افزایش تعرفه مکالمات ثابت ترافیک استفاده از خطوط ثابت کاهش می‌یابد و در نتیجه درآمد شرکت مخابرات کاهش می‌یابد.

درحال تکمیل/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =